RENK KODU TESTİ
cizust
cizsol_tile
.

  Her sorudaki dört seçenekten size en uygun olanını işaretleyiniz. Bir başkasının renk tipini öğrenmek için, soruları ona sorabilir ya da onu tanıdığınız kadarıyla kendiniz cevaplayabilirsiniz.


.


DEĞERLENDİRME:
Sonuçlar için seçeneklerden hangilerini daha çok işaretlediğinizi belirleyin. " A " Kırmızı , " B " Mavi, " C " Beyaz, " D " Sarı rengi sembolize  ediyor. Seçeneklerinizin arasında çoğunluğu sağlayan harf aracılığıyla ana renginizi, iletişim tarzınızı belirleyen rengi öğrenebileceksiniz.

KIRMIZI: (BAĞIMSIZ,GÜÇLÜ BİR İNATÇI)
Gizli ilkeniz: ''İstediğim her şeye ulaşabilirim!.."
Güçleri:
Mantıklı, üretken, dinamik, bağımsız, kriz anlarında yaratıcı, dolaysız ve açık, dilsel alanda kendisini iyi ifade edebilen, ayrıntılarla zaman kaybetmeyen, bütünü değerlendirmeye alan, karar mekanizması olmaktan zevk duyan, hedefe yönelimli, rekabete eğilimli, etkili sezgilerine güvenen, özenli, şefkatli, kendinden emin, eşine ve dostlarına sadık.
Zaafları:
Dominant, cesaret kırıcı, bencil, duygusal yanıyla bağları zayıf, hep haklı olduğu iddiasında, küstah, kibirli, düşüncesiz, kötü bir dinleyici, genelde gergin, tavizsiz, sabırsız, güvensiz kaldığı durumlarda bile bunu belli etmeyen.

BEYAZ: ( GİZEMLİ HAYALPERESTLER)
Gizli ilkeniz: ''Yaşam bir nehir; akışa kapılmış yüzüyorum''
Güçler:
Sakin ve ölçülü , memnun, saırlı, hayata yaklaşımı rahat, uyumlu, insanlara ve hayvanlara karşı dost tavırlı, iyi bir dinleyici, önerilere açık, genel fikirlerden bağımsız,insanlardan fazla beklentisi olmayan, sempatik, toleranslı, yalnız kalmaktan rahatsız olmayan, ilişkilerine sadık, gelenek bilincine sahip, diğer insanların sınırlarına saygılı.
Zaafları:
Fazlasıyla edilgen, iş konusunda çekingen, tembel, kolaylıkla kandırılabilir, anlaşmazlıklardan hep kaçınır, kesin tavır koymaktan hep çekinir, az enerji sahibi, ürkek, çok kırılgan, üşengeç.

SARI( KARİZMATİK VURGULAR)
Gizli ilkeniz: ''Hiç bir şey gülünmeyecek kadar ciddi olamaz''
Güçleri:
Çok iyimser, kendisini ve çevresini seven, macera düşkünü, çevresiyle uyumlu, fazlasıyla esnek, şimdiki zamanı yaşayan, hoşsohbet, enerji yüklü, içten, kolay affeden, romantik, kendine özgü, esprili, baştan çıkarıcı, sevimli, bedensel yakınlıktan rahatsız olmayan.
Zaafları:
Bencil, sorumsuz, disiplinden yoksun, kendini zorlamaktan kaçınan, önce konuşan sonra düşünen, düşüncesiz, dedikoduyu seven, kötü bir dinleyici.

MAVİ: (DUYGUSAL VARLIK)
Gizli ilkeniz: ''Bana güvenenler için her şeyin çözümü mümkün''
Güçleri:
Estetik anlayışı gelişkin, yaşamı ciddiye alır, duygusal yönü kuvvetli, insanların duygularına karşı çok anlayışlı, disiplin sahibi, hedeflerine kilitli, kolaylıkla organize olabilen, ayrıntı meraklısı, çok kibar, yeniliklere ve öğrenmeye açık, istenilenden fazlasını veren, sabırlı, güvenilir, sevgi dolu, cömert.
Zaafları:
Sahiplenme güdüsü, kendini haklı görme, prensiplere fazlasıyla düşkün, didaktik(öğreten adam psikozu), çok yükseklerde seyreden idealler, doğrudan dikkate hedef olmaktan çekinme, kendi yeteneklerine yönelik şüpheci, güvenli bir hayat fanatiği, çabuk sinirlenen.  


.
cizsag_tile
cizdip